______________________________________________________________________
FOTKY KOPÍRUJTE S IKONKOU BLOGU, TEXTY NEKOPÍRUJTE VŮBEC!!!

Aktuálně: Downloads The Vampire Diaries: 1. série + 2. série

Čtěte povídku na pokračování WereWolfWoman, která volně navazuje na BD!!!
V nové 43. kapitole čtěte, jak si Leah a Embry užijí první společné
chvilky po několika měsících. :)
Přečtěte si také povídky, vyprávěné:
______________________________________________________________

Slunce, seno, erotika

20. června 2007 v 21:09 |  - Ostatní filmy
Režisér:
Zdeněk Troška
Rok natočení:
1991
Scénář:
Zdeněk Troška, Petr Markov
Herci:
Helena Růžičková (Škopková), Broněk Černý (Venca), Martin Dejdar (Bernardo), Jaroslava Kretschmerová (Evík), Veronika Kánská (Blažena), Oldřich Kaiser (Vincenzo), Petra Pyšová (Miluna), Jiří Lábus (Béďa)

Chyby:
1) Do krabice, kterou Otík převezme od italských mnichů, by se počítač včetně monitoru, klávesnice a kabelů nevešel ani dneska, když jsou ploché obrazovky, natož tehdy, když byly ty šíleně velký, kterou jsme pak mohli vidět i u Otíka na stole.
2) Úplně mě fascinovalo, jak se Jaruška sesula poté, co po ní jeden z těch mafiánů hodil ten měkkej pantofel, nehledě na to, že bych řekla, že ji vůbec netrefil.
3) Vincenzzo nabídne Miluně víno, Miluna přijme, a vzápětí jí Vincenzzo nalije Cinzano.
4) Nepřipadá vám divný, že v té Itálii uměli všichni česky a jen občas kvákli italsky nějaké to slovo, ještě ke všemu špatnou výslovností?
5) Strašně zajímavý je taky, jak Škopkovi dokázali počítač, co si přivezli z Německa, vůbec zapojit, když jsem viděla, jak se stavěli k práci na něm.
Děj:
Malá česká vesnička Hoštice odjede na pobyt do Itálie, kde se má dozvědět něco o tom, jak se zpracovává Pláničkova metoda v cizině. Nejdřív mají problémy s jídlem, a jako lidé z malé, české, dalo by se říci před světem zaostalé vesnice, se nedokáží správně chovat, ani sníst např. mořské plody, které jsou pro ně novinkou. Miluna a Evík tam potkají Vincenzza a Bernarda, kteří se ukáží jako mafiáni. Obě okamžitě kují pikle, jak se zbavit nepohodlné Blaženy a Gábiny. Oba mafiáni mají ale neschopné posluhovače, kteří místo nich unesou Otíka, Škopkovou a Jarušku. Ti mají ale přísnou babičku Maríu. Plán se tedy Miluně a Evíkovi nepovede, a celá vesnice odjede zpět do Hoštic, kde se snaží dostat vesnici do trochu reprezentativního vzhledu, protože Italové jsou pozvaní pro změnu k nim. Moc se jim to ale nedaří. Snaží se tedy alespoň vymyslet, jak jim ukázat, že dokážou "být světoví". Gábinu s Béďou napadne zařídit nudistickou pláž. Pod pečlivým dohledem Jarušky se všechny ženy z vesnice školí na profesionální modelky nahoře i dole bez. Když ve mlejně probíhá generální zkouška, přijedou ale nečekaně o pár dní dříve Italové. Všichni myslí, jaký to bude problém, že je viděli takhle, a s ohledem na to, že všichni nechali všechno tam, kde stáli a utíkali do mlejna, když se ozvalo hlášení generální zkoušky, tam je poměrně velký binec. Jenže Italům to nevadí, a jak sami řeknou, vědí všechno. Dokonce i to, co není pravda. Nakonec se dohodnou, jak to bude s vesnicí dále vypadat, že se tam udělá přírodní muzeum, že se tam budou vyrábět knoflíky, a další zajímavé věci. Spolu s Italy přijedou samozřejmě i oba mafiáni, a Evík s Milunou s nimi odjedou do Itálie. Film končí Blaženiným pláčem potom, co jí Miluna, oblečená v elegantním modelu, přinesla svatební oznámení ve zlatě, a prohlášením její matky, že je čeká budoucnost, o jaké se jim ani nesnilo. Potom naskakují titulky s písní s velmi zajímavým textem.
Tento film je jeden z mých nejoblíbenějších, přestože je český, a já se u něj pokaždé znovu a znovu řežu smíchy. A není to jen proto, že je provázen nesmrtelnými hláškami. Scénář se panu Troškovi mimořádně povedl, a za těch pár chyb, které se najdou všude (popravdě řečeno je pět chyb, ještě ke všemu takhle malých, které běžného diváka nijak nepobuřují, na dnešní poměry opravdu málo), se vůbec nemusí stydět. Pokud jste tento skvělý film ještě neviděli (existuje vůbec někdo takový?), pak se na něj rychle koukněte. Stojí za zhlédnutí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Hammond nebo Landry?

George Hammond
Hank Landry

Komentáře

1 Martina Martina | E-mail | 29. dubna 2008 v 13:36 | Reagovat

Prosím nevíte kde se točilo přesně v itálii? nesedí mi tam ten nadpis aeneas landine.

2 karlik karlik | 26. ledna 2009 v 15:48 | Reagovat

když se koukneš na začátku filmu, tak uvidíš, že tam je napsaný Cassino... teda myslim, že tam je napsaný Cassino

3 margita45 margita45 | E-mail | 12. března 2010 v 22:30 | Reagovat

Mrkněte se na stránky:

http://www.aeneaslanding.it/info.php

Popis cesty  - oblast Cassino - tam se natáčelo....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama