______________________________________________________________________
FOTKY KOPÍRUJTE S IKONKOU BLOGU, TEXTY NEKOPÍRUJTE VŮBEC!!!

Aktuálně: Downloads The Vampire Diaries: 1. série + 2. série

Čtěte povídku na pokračování WereWolfWoman, která volně navazuje na BD!!!
V nové 43. kapitole čtěte, jak si Leah a Embry užijí první společné
chvilky po několika měsících. :)
Přečtěte si také povídky, vyprávěné:
______________________________________________________________

Harry Potter & Lord Voldemort

25. července 2007 v 13:27 |  - Dan Radcliffe
Harry Potter je napůl mudla (jeho matka, Lily Evansová-Potterová, byla sestrou Petunie Dursleyové, čistokrevné mudly), a napůl kouzelník (jeho otec, James Potter, byl kouzelník). Když byl Harrymu rok, chtěl ho Voldemort zabít na základě věštby, kterou slyšel, bohužel ne celou. Jednalo se v ní o to, že někdo jemu velmi podobný (Voldemort je stejně jako Harry napůl mudla a napůl kouzelník), bude mít moc, o jaké se mu ani nezdálo. Stejně jako o Harrym mohla být řeč i o Nevillovi (bylo tam víc shodných rysů), ale Voldemort z nějakého důvodu usoudil, že to bude Harry a udělal z něj svého největšího nepřítele. Jeho matka se ale před Harryho postavila, aby ho zachránila, a Voldemort ji zabil stejně jako předtím jeho otce. Tím mu poslytla ochranu, na jakou se Voldemort nevzmohl, protože nechápal, nechápe, a ani nikdy nebude chápat, lásku.

Místo Harryho tedy zmizel Voldemort; zmizel, nezemřel, protože měl vytvořené Viteály, rozpolcené části duše, které mu zajistily, že přežil, i když se vražedná kletba Avada kedavra, kterou vyslal proti Harrymu, obrátila proti němu samotnému. Brumbál vyvolal jistá kouzla, která Harrymu tuto ochranu prodlužují až do dne, kdy mu bude sedmnáct (kouzelnická plnoletost).
Poté, co se ho pokusil Voldemort zavraždit, a stejně tak zničil dům jeho matky a otce, ve kterém žili, ho Brumbál (za Hagridovy pomoci) dopravil k jeho jediným žijícím příbuzným. Aby kouzla na jeho ochranu fungovala, musí zůstat u někoho, kdo je pokrevně příbuzný s jeho matkou, která mu tuto ochranu nevědomky zajistila. V pátém díle ho chtěli Dursleyovi ze svého domu vyhodit, a Brumbál poslal sovu, která předala vzkaz, díky kterému Harry u Dursleyových zůstal. Nikdy se mu tam ale nelíbilo, protože se k němu chovali hrubě, špatně, sobecky, s odstupem, a vůbec se měl u nich dost bídně.
V den jeho jedenáctých narozenin mu Hagrid přišel oznámit, že je kouzelník (Brumbál nařídil, aby se to do té doby nedozvěděl), a že odjede do Bradavické školy čar a kouzel, kde se naučí vařit lektvary, přeměňovat, znát bylinky, bránit se proti černé magii, a prostě být kouzelníkem se vším všudy. Harry tomu nejdřív nevěřil, ale potom odjel expresem z nástupiště 9 a třičtvrtě do Bradavic. Po cestě se seznámil s Ronaldem Weasleym, který se potom stal jeho kamarádem na život a na smrt. Seznámil se také s Hermionou Grangerovou, která se též stala jeho kamarádkou.
Během jeho prvního školního roku byl v Bradavicích ukryt Kámen mudrců (který patřil Brumbálovu příteli Nicolasi Flamelovi), který se Voldemort pokusil získat, aby zpátky získal své tělo, které ztratil, a po kterém mu zůstaly jen jeho části duše, a nesmrtelnost, po které tak dlouho pátral. Chtěl se kvůli tomu vrátit učit do Bradavic, kde studoval, aby tam našel něco, co patřilo jejím zakladatelům (Roweně z Havraspáru, Salazaru Zmijozelovi, Godricu Nebelvírovi a Helze z Mrzimoru). Chtěl tyto věci použít k vytvoření viteálů, částí své duše, které chtěl do něčeho ukrýt. Brumbál ho ale odmítl, a Voldemort si tyto části sehnal jinde. Respektive zabil kvůli tomu spoustu lidí. Protože neměl žádné tělo, převtělil se do týla profesora Obrany proti černé magii, Quirrella. Harry mu v krádeži Kamene ale zabránil, samozřejmě za pomoci svých dvou přátel.
V druhém školním roce se v Bradavicích Voldemort prezentoval za pomoci jednoho jeho viteálu, tzv. Raddleova deníku. Harry deník zničil, a zachránil i Ronovu sestru, Ginny Weasleyovou, jejíž tělo a energii přeměňoval Tom Raddle, jako vzpomínka z deníku, z viteálu, v sebe, ve Voldemorta. To se mu ale nepovedlo díky včasnému zásahu Baziliškova zubu do knihy, v níž prozatím přebýval jako jedna sedmina duše.
Ve třetím ročníku v Bradavicích měl Harry od Voldemorta samotného klid, protože se tentokrát děj soustřeďoval na jeho kmotra, Siriuse Blacka. Harry si myslel, stejně jako téměř všichni, že je to nepřímý vrah jeho rodičů, což se ale ukázalo jako lež, protože pravým udavačem místa jeho rodičů je Peter Pettigrew, a Sirius se stal Harryho přítele
Čtvrtý rok ve škole byl pro všechny kritický a zlomový, protože Lordu Voldemortovi se podařilo povstat za pomoci Pettigrewa - jeho masa, svého otce - jeho kostí, a Harryho, který mu (samozřejmě nedobrovolně) poskytl svoji krev. Harry absolvoval Turnaj tří kouzelnických škol, kde překonal tři úkoly - draka, nález zajatců v jezeře a bludiště. Při třetím úkolu se Harry přenesl pomocí přenášedla na hřbitov, kde ho Voldemort přidělal k náhrobku svého otce, a poté s ním bojoval. Harry ale již počtvrté unikl, a odnesl to jen Cedric Diggory, kterého Pettigrew zavraždil. Brumbál okamžitě potom, co mu Harry vylíčil, co se na hřbitově stalo, vyzval k obnově kouzelnické společnosti, která proti Voldemortovi bojuje, Fénixovu řádu.
Pátý ročník byl pro Harryho náročný, protože Voldemort Harrymu nevědomky ukazoval útržky svého života, života svého hada, Naginiho, a své nálady. Harry má "díky" tomu noční můry, a pořád se mu zdá o černé chodbě, která vede k odboru záhad. Ministerstvo kouzel nesouhlasí s Brumbálem, co se týče Voldemorta, protože ten ještě nevystoupil veřejně, a ministerstvo se domnívá, že by nemělo strašit veřejnost, a myslí si, že Brumbál jen svévolně kalí vodu. Nastrčí tedy do Bradavic svého člověka, Dolores Jane Umbridgeovou. Měla to být učitelka Obrany proti černé magii, ale protože se prokázala jako naprosto neschopná, zorganizoval Harry za Hermioniny pomoci tajný spolek, Brumbálovu armádu, zkráceně BA, kde vyučoval několik desítek lidí (převážně z Nebelvíru, ale i z Havraspáru a Mrzimoru). Učil je obranná kouzla, kletba a protikletby, a také proč se vlastně snaží bránit. Na konci roku vylákal Voldemort Harryho a s ním pár jeho nejvěrnějších lidí z BA, kteří ho chtěli doprovodit, na ministerstvo. Byli tam Hermiona, Ron, Neville Longbottom, Lenka Láskorádová, Ginny Weasleyová, a pochopitelně i Harry. Letěli na testrálech, což jsou zvláštní koně, které můžou vidět jen ti, kteří viděli smrt. Na ministerstvu čekali Smrtijedi, Voldemortovi přívrženci, mezi nimiž byla i Belatrix Lestrangeová, sestřenice Siriuse Blacka. Ta ho také zabila. Voldemort chtěl věštbu, která byla na ministerstvu v odboru záhad, a protože sám si ji vzít nemohl, vylákal sem Harryho, aby mu ji "vyzvedl". Nakonec se věštba rozbije, Sirius zemře, Voldemort unikne a s sebou vezme Belatrix. Ostatní Smrtijedy zajmou bystrozorové a dopraví do Azkabanu. Harry se vrátí k Dursleyovým.
Šestý díl je osudový pro Brumbála, který zemře rukou Severuse Snapea. Předtím však Harry chodí k Brumbálovi na hodiny učení o Voldemortově minulosti, a nakonec se vydá na výpravu za jedním viteálem. Viteál je však falešný, a Brumbála stojí život. Vypije totiž lektvar, který ho oslabí tak, že ho Snape zabije. Harry se v šestém ročníku dá dohromady s Ginny Weasleyovou. Harry se v sedmém díle chystá vrátit do Godrikova dolu (kde měli když byl malinký s rodiči dům), kde chce najít nějaké stopy po Voldemortovi, najít jeho viteály a pak i jeho samotného, a zabít ho.
Harry
Obrázek “http://www.danielradcliffe.eu/images/harry_potter_ordine_fenice_new03.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

http://www.veritaserum.com/galleries/albums/ootp/promo/highres/harryonfloor.jpg

Voldemort
http://www.susanlross.com/paintings/voldemort.jpg

Obrázek “http://www.canmag.com/images/front/potter/potterphoenix38.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.canmag.com/images/front/potter/potterphoenix40.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.canmag.com/images/front/potter/potterphoenix42.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.canmag.com/images/front/potter/potterphoenix43.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama