______________________________________________________________________
FOTKY KOPÍRUJTE S IKONKOU BLOGU, TEXTY NEKOPÍRUJTE VŮBEC!!!

Aktuálně: Downloads The Vampire Diaries: 1. série + 2. série

Čtěte povídku na pokračování WereWolfWoman, která volně navazuje na BD!!!
V nové 43. kapitole čtěte, jak si Leah a Embry užijí první společné
chvilky po několika měsících. :)
Přečtěte si také povídky, vyprávěné:
______________________________________________________________

Harry a Voldemort jsou příbuzní!!!!!

19. února 2008 v 18:00 |  - Ostatní informace
Nekopírovat ani nepřepisovat jinam!!!!!! Děkuju.
Právě jsem potřetí dočetla sedmý díl Harryho Pottera a uvědomila jsem si jednu zásadní věc. Divím se, že mi to nedošlo dřív, ale zrovna mě příliš vytěžuje škola. Ale stejně... docela se stydím, že mě to nenapadlo dřív.

Náznaky toho, že jsou příbuzní (i když hodně vzdáleně), se objevily už v šestém díle. O tom podrobněji až za chvíli. Chtěla bych vás upozornit, že možná budete namítat, že jsou spojeni kouskem Voldemortovy duše, což je nepochybně pravda. Důkaz:
________________________________
7. díl - strana 570 - 571
"Co ale musí udělat?"
"To je mezi Harrym a mnou. Teď mě dobře poslouchejte, Severusi. Přijde čas, bude to po mé smrti... nehádejte se se mnou a nepřerušujte mě! Přijde čas, kdy se bude zdát, že má lord Voldemort strach o život svého hada."
"O Naginiho?" zatvářil se užasle Snape.
"Správně. Přijde-li takový čas, kdy lord Voldemort přestane Naginiho vysílat, aby pro něj plnil nejrůznější úkoly, a začne ho držet v bezpečí po svém boku a pod kouzelnou ochranou, pak už myslím nebude riskantní to Harrymu povědět."
"Ale co?"
Brumbál se zhluboka nadechl a zavřel oči.
"Povědět mu, že toho večera, kdy se ho lord Voldemort pokusil zabít a kdy mezi ně Lily jako štít nastavila svůj vlastní život, se vražedná kletba odrazila zpět k lordu Voldemortovi a odštípla kousek jeho duše. Ten úlomek odlétl a přichytil se k jediné další živoucí duši, která v tom polorozpadlém stavení zbývala. V Harrym žije část lorda Voldemorta a právě díky této části se umí dorozumívat s hady a dokáže navázat s myslí lodra Voldemorta spojení, jehož podstatu nikdy nepochopil. A dokud ten úlomek duše, o jehož ztrátě Voldemort sám vůbec neví, zůstane v Harrym a pod jeho ochranou, nemůže lord Voldemort zemřít."
Harry měl pocit, jako by oba muže pozoroval z opačného konce dlouhého tunelu, tak vzdálení mu připadali a tak cize mu zněly v uších jejich hlasy.
"Takže ten kluk... bude muset zemřít?" zeptal se chladnokrevně Snape.
"A musí ho zabít vlastnoručně Voldemort, Severusi. To je absolutně nezbytné."
________________________________

Na druhou stranu ovšem já vám chci předložit důkaz, že oni byli pokrevně spolčeni už předtím, než se ho Voldemort roku 1980 pokusil zabít a předtím, než si roku 1993 vzal jeho krev k tomu, aby obnovil své ztracené tělo.
Tak tedy - jak už jsem řekla, poprvé byly náznaky už v šestém díle. Nepochybuji o tom, že to nepochybně bylo záměrem paní Rowlingové - totiž, aby si to nikdo neuvědomil už v tom šestém díle, ale až po dočtení sedmičky. Důkaz:
________________________________
6. díl - strana 172 - 173
"A nás považujete za mizernou verbež, co?" zařval Gaunt. Stoupl si teď přímo před Ogdena a špinavým prstem se zažloutlým nehtem ho šťouchal do prsou. "Za verbež, na kterou stačí písknout, aby se honem honem rozběhla na ministerstvo? Víš vůbec, s kým máš tu čest, ty smradlavej mrňavej mudlovskej šmejde?"
"Domníval jsem se, že mluvím s panem Gauntem," odpověděl Ogden. Tvářil se obezřetně, ale neustoupil ani o krok.
"Taky že jo!" zaburácel Gaunt. Harry měl na okamžik dojem, že mu naznačuje rukou nějaké oplzlé gesto, pak si ale uvědomil, že Ogdenovi ukazuje ošklivý prsten s černým kamenem, který měl navlečený na prostředníčku, a zuřivě jím mává Ogdenovi před očima. "Vidíš tohle? Vidíš to? Víš, co to je? Víš, odkud to pochází? Máme to v rodině už celejch několik století, abys věděl, jak starej je náš rod, a po všechny ty generace stoprocentně čistokrevnej! Víš, kolik mi za tenhle prsten nabízeli - za to, že je v tom kameni vyřezanej erb Peverellů?"
________________________________

Gaunt samozřejmě netušil, že to není erb Peverellů, ale jen znak všech tří relikvií smrti - bezové hůlky, neviditelného pláště a kamene vzkříšení, kterým dokonce onen černý kámen v prstenu sám byl, o čemž pochopitelně Gaunt taktéž neměl ponětí. Důkaz:
________________________________
7. díl - strana 363 - 364
A pak to Harry v jediném okamžiku osvícení náhle měl. V mysli se mu vynořila vzpomínka, kterou se od prvního zaznění jména Peverell snažil vydolovat. "Rojvol Gaunt!" vykřikl nahlas, když si vybavil špinavého staříka, který mával ministerskému úředníkovi před obličejem ošklivým prstenem.
"Cože?" vykřikli udiveně Ron i Hermiona.
"Rojvol Gaunt! Dědeček Vy-víte-koho! Ten, co jsem ho viděl v myslánce! S Brumbálem! Rojvol Gaunt tvrdil, že je potomkem Peverellů!"
Ron i Hermiona se zatvářili zmateně.
"Ten prsten, ten, co se z něj později stal viteál! Rojvol Gaunt říkal, že je v jeho kameni vyrytý erb Peverellů! Viděl jsem, jak s ním šermoval tomu chlapíkovi z ministerstva před obličejem, málem mu ho vrazil do nosu!"
"Erb rodu Peverellů?" zeptala se ostře Hermiona. "A nevšiml sis, jak vypadal?"
"Pořádně jsem ho neviděl," zahučel Harry a usilovně namáhal paměť. "Pokud si vzpomínám, nebylo na něm nic zvláštního, možná pár škrábanců. Když jsem si ho pak mohl prohlédnout důkladněji, byl už prasklý."
Viděl, jak se Hermioně rozšířily oči náhlým pochopením. Ron užasle těkal pohledem od jednoho k druhému.
"Zatraceně... myslíte, že to byl zase ten symbol? Znamení relikvií?"
"Proč ne?" vydechl vzrušeně Harry. "Rojvol Gaunt byl nevdělaný starý tupec, který žil jako prase a nezáleželo mu na ničem kromě jeho původu. Pokud se ten prsten v jeho rodině dědil po celá staletí, nejspíš ani nevěděl, co ten symbol vlastně znamená. Neměl v době žádné knihy a můžete mi věřit, že to nebyl člověk, který by dětem předčítal pohádky. Určitě by byl hrozně rád věřil, že ty čáry vyryté do kamene jsou skutečným rodinným erbem, protože mít čistou kouzelnickou krev bylo podle něj prakticky totéž, jako patřit do královské rodiny."
"Ano... to je všechno ohromně zajímavé," připustila opatrně Hermiona, "ale jestli si myslíš, Harry, co myslím, že si myslíš -"
"A proč by ne?" upustil Harry od veškeré obezřetnosti. "Proč ne? Byl to přece kámen, ne?" Pohlédl na Rona, jako by u něj hledal podporu. "Co když to byl kámen vzkříšení?"
________________________________
Podle tohoto rozhovoru si byl Harry jistý, že ať už byl Rojvol Gaunt jakkoli hloupý a nevzdělaný, byl určitě pravým potomkem jednoho z Peverellových bratrů. Peverellové byli tři bratři, kteří podle pohádky s názvem Příbeh tří bratří, vlastnili relikvie samotné Smrti. Doopravdy ovšem byli spíše jen nadanými kouzelníky, kterým se tyto relikvie podařilo vytvořit. Důkaz:
________________________________
7. díl - strana 351
Následující chvíli ticha nakonec přerušila Hermiona. "Pane Láskoráde," oslovila ho koženě, "má s relikviemi smrti něco společného rodina Peverellových?"
Xenofilius se zatvářil zaraženě a v Harryho paměti se cosi ozvalo, nedokázal si ale přesně vybavit, co to je. Peverell... to jméno už někde slyšel...
"Ale vy mě tady úmyslně vodíte za nos, mladá dámo!" rozhorlil se Xenofilius, který se teď v křesle napřímil a vyvaloval na Hermionu oči. "Myslel jsem, že se pídíte po relikviích smrti jako nováčkové! Mnozí z nás, kteří po nich pátráme, se domnívají, že Peverellovi mají s relikviemi společné všechno - úplně všechno!"
"Kdo jsou Peverellovi?" zeptal se Ron.
"To jméno bylo na hrobu, na kterém jsme viděli tohle znamení, v Godrikově Dole, " vysvětlovala Hermiona s očima stále upřenýma na Xenofiliuse. "Ignotus Peverell."
"Ano, správně!" přikývl Xenofilius a pedantsky pozvedl ukazováček. "Znamení relikvií smrti na Ignotusově hrobě je jednoznačným důkazem!"
"Důkazem čeho?" chtěl vědět Ron.
"No přece toho, že oni tři bratši z příběhu, ktrý jste slyšeli, byli ve skutečnosti bratři Peverellové, Antioch, Cadmus a Ignotus! Že právě oni byli původními vlastníky relikvií!"
________________________________
Tohle byl důkaz, že Rojvol Gaunt byl potomkem jednoho z bratrů Peverellů. Nyní vám poskytnu důkaz, že Harry je taktéž potomkem jednoho z bratrů Peverellů. Důkaz:
________________________________
A pak zalapal po dechu, když si vzpomněl -
"Ten večer, co mi zemřeli rodiče, měl můj plášť Brumbál!"
Slyšel, jak se mu třese hlas, a cítil, že se mu z obličeje vytrácí všechna barva, bylo mu to ale jedno. "Máma psala Siriusovi, že si Brumbál plášť půjčil! To byl pravý důvod, proč ho potřeboval! Chtěl ho prozkoumat, protože se domníval, že je to třetí relikvie! Ignotus Peverell je pohřbený v Godrikově Dole..." Harry jako slepá přecházel po stanu sem a tam a měl picit, jako by se všude pravdě otevíraly obrovské nové perspektivy. "Byl to můj předek! Jsem potomkem toho třetího bratra! Všechno to do sebe zapadá!"
________________________________
Takže abych to shrnula: Zatímco Rojvol Gaunt je potomkem jednoho bratra, Harry dalšího z bratrské trojice Peverellů. No a protože Rojvolova dcera Meropa měla syna (s Tomem Raddlem starším), který dostal jméno Tom Rojvol Raddle, a který se později sám přejmenoval na Voldemorta, stal se tak Voldemort dalším potomkem rodu Peverellů, stejně jako Harry. A tudíž jsou ze stejné rodové linie, staré několik staletí. Už se tedy nelze divit, že v prvním díle chtěl Moudrý klobouk Harryho poslat do Zmijozelu, kam by podle své rodové linie měl správně patřit (jistě to bylo také díky kousku Voldemortovy duše v Harryho vlastní duši, který tam klobouk jistě postřehl). Naštěstí měl Harry dost silnou vůli na to, aby se dostal do Nebelvíru. Tak už to chápete?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hermione Granger Hermione Granger | Web | 20. února 2008 v 16:02 | Reagovat

Jasně. Moc ráda. Ale diplom ti neudělam, páč se mi smazal photofiltre. Takže si tě přidám, až si to přečteš, písni mi na web

2 Dominika Petrtýlová Dominika Petrtýlová | Web | 20. února 2008 v 16:16 | Reagovat

Jo to se mi líbilo .Hezky jsi to vysvětlila i když to není tak zásadní informace ,tak je dobrý že si nad tím přemýšlela.

3 Hermione Granger Hermione Granger | Web | 20. února 2008 v 16:23 | Reagovat

Díky, žes to četla, takže si tzě napíšu, a představ si, ráno jserm byla na tvym blogu, chtěla jsem ti napsat o spřátelení, ale musela jsem se jít učit, takže jsem to nestihla. Dobrá shoda okolností co?

4 Hermione Granger Hermione Granger | E-mail | Web | 20. února 2008 v 17:14 | Reagovat

Tvuj blog jsem našla na seznamu, kde jsem dala vyhledat Harry Potter. Email máš nahoře u webu

5 verca verca | 22. února 2008 v 11:20 | Reagovat

Ahojky máš to tu moc pěkný:oP

6 Lord Lukas Lord Lukas | E-mail | 13. května 2008 v 22:38 | Reagovat

Heureka, konečně si toho někdo všiml, po přečtení sedmého dílu to přece bylo zjevné. Výborná dedukce!

7 Lord Lukas Lord Lukas | E-mail | 13. května 2008 v 22:51 | Reagovat

Ahojky, autorko článku, slečno Grangerová a všichni fanoušci Harryho Pottera, rád bych navázal kontakt s příznivci této významné literární postavy.

8 Hmmmmm Hmmmmm | 4. srpna 2008 v 9:04 | Reagovat

Super ale to mi došlo už dávno..:)...

9 Téra Efí Téra Efí | 9. července 2009 v 22:15 | Reagovat

Čauky xD hele, jen teď sem i četla to s tím Harrym....Fakt zajímavý....taky mám všechny ty díly přečtený několikrát...napadne to jasně,ae musíš se nad tím pořádně zamyslet co ? :-) né...seš fakt borka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama