______________________________________________________________________
FOTKY KOPÍRUJTE S IKONKOU BLOGU, TEXTY NEKOPÍRUJTE VŮBEC!!!

Aktuálně: Downloads The Vampire Diaries: 1. série + 2. série

Čtěte povídku na pokračování WereWolfWoman, která volně navazuje na BD!!!
V nové 43. kapitole čtěte, jak si Leah a Embry užijí první společné
chvilky po několika měsících. :)
Přečtěte si také povídky, vyprávěné:
______________________________________________________________

Olivy

8. března 2008 v 10:37 |  - Zdravá výživa
Charakteristika
Můžou být černé nebo zelené - to záleží na stupni zralosti. Syrové olivy jsou moc hořké a trpké pro okamžitou konzumaci, musejí se zpracovat. Nejčastěji se nakládají do solného roztoku nebo se prosolí a marinují v olivovém oleji, čímž získají příjemnou chuť. Zelené se před použitím musí vylouhovat, kdežto černé se přímo nasolují.

Rozšíření
Domovem olivovníku je pochopitelně Středomoří, z nich nejvíc produkují olivy Itálie a Španělsko (50% světové sklizně), což ví asi každý. Mimo to se pěstují také v Severní Africe, Kalifornii a Mexiku. O olivách a olivovníku byly zmínky i v bibli a starořeckých i starořímských spisech, což značí, že se pěstovali už od pradávna.

Vitamíny
Olivy jsou zásobníkem vitaminu E, který se v přírodě vyskytuje u tuků. Tento vitamín zásobuje brzlík, což je orgán, bez kterého bychom velmi rychle zestárli. Po úplném dozrání je zde asi 25% oleje, který je nejzdravější, když je lisovaný za studena (Extra virgin - extra panenský).

Léčivé účinky
V olivách se nachází velké množství látek, které pozitivně působí na naše tělo. Mimo toho, že omlazují a podporují hubnutí také posilují imunitní systém, takže když budete potřebovat zvednout zeď imunity, jezte pravidelně několik oliv denně. Zároveň chrání všechny žlázy, které produkují hormony, což je důležité pro správný běh nejen těla jako takového, ale také psychického zdraví. Kromě toho zmírňují bolesti způsobené záněty. No a nakonec to nejdůležitější - posilují srdce.

Zpracování
Vzhledem k tomu, že se kupují již zpracované, můžete je použít jen tak třeba na ozdobení chuťovek, salátů, pizzy nebo nákypů.

Rady nakonec
- přes všechny dobré vlastnosti oliv by je neměli konzumovat lidé s vysokým krevním tlakem, neboť obsahují velké množství sodíku
- pokud máte hlad, a v lednici najdete jen zbytek oliv ze včerejší oslavy, nevadí, na zahnání hladu stačí totiž jen pár těchto zázračných plodů
- potřebujete-li shodit nějaké to kilo, určitě je zařaďte do jídelníčku
- koupit můžete i olivy plněné různými ingrediencemi - papričkou, chilli papričkou, mandlí nebo lososovou pastou
- svému zdraví prospějete, pokud do jídelníčku zařadíte také olivový olej, který je mimořádně zdravý třeba už proto, že snese vysoké teploty a nepřepaluje se; je ale vhodný i do salátů nebo na syrovou zeleninu pro svou specifickou chuť
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama