______________________________________________________________________
FOTKY KOPÍRUJTE S IKONKOU BLOGU, TEXTY NEKOPÍRUJTE VŮBEC!!!

Aktuálně: Downloads The Vampire Diaries: 1. série + 2. série

Čtěte povídku na pokračování WereWolfWoman, která volně navazuje na BD!!!
V nové 43. kapitole čtěte, jak si Leah a Embry užijí první společné
chvilky po několika měsících. :)
Přečtěte si také povídky, vyprávěné:
______________________________________________________________

Proč nemůže existovat Santa Claus

29. března 2008 v 20:09 |  ZAJÍMAVOSTI
I. Na světě jsou asi dvě miliardy dětí (osoby mladší 18 let). Protože Santa nenavštěvuje děti Muslimů, Hindu, Židů a Buddihstů, snižuje to počet navštívených na 15%, čili asi 378 milionu (podle Úřadu pro Populaci). Průměrná hodnota 3.5 domácnosti na dítě znamená 108 milionu domů, přičemž předpokládáme existenci alespoň jednoho hodného dítěte v každém.
II. Santa pracuje o Vánocích zhruba 31 hodin, díky různým časovým zonám. Předpokládejme, že cestuje na západ (což je logické). Celkově to znamená 967.7 návštěv za sekundu. To znamená, že pro každý křesťanský dům s hodným dítětem má Santa asi 1/1000 sekundy na zaparkování saní, vysednutí, sestup krbovým komínem, naplnění ponožek, snězení občerstvení, které pro něj bylo připraveno, výstup komínem, nasednutí do saní a přesun k dalšímu domu.Když předpokládáme, že těchto 108 milionu domů je rovnoměrně rozloženo okolo země (což není pravda, ale postačí to pro naše výpočty), znamená to 0.78 mil mezi dvěma domy, celkově 75.5 milionu mil, nepočítaje přestávky na umytí a odpočinek. To znamená, že Santovy saně se pohybují rychlostí 650 mil za sekundu --- 3000 krát rychlost zvuku. Pro srovnání, nejrychlejší dopravní prostředek vyrobený člověkem, vesmírná sonda Odysseus, se pohybuje směšnou rychlostí 27.4 mil za sekundu a běžný sob dokáže běžet maximálně rychlostí 15 mil za hodinu.
http://www.haisentito.it/img/SantaClaus.jpg
III. Náklad saní je další zajímavý element.
Za předpokladu, že každé dítě nedostane dárek větší než středně velká stavebnice Lego (asi jeden kilogram), pak saěe vezou 108 tisíc tun, nepočítaje v to váhu samotného Santy. Na zemi utáhne bežný sob ne více než 150 kilogramů. I když zaručíme, že "létající" sob unese desetinásobek normálního nákladu, let by nebyl možný s osmi, dokonce ani s devíti soby. Santa by jich potřeboval 72 tisíc. To zvyšuje hmotnost (bez váhy saní) o dalších 21600 tun. Celkově se dostáváme na 130 tisíc tun, což je zhruba dvojnásobek váhy Královny Alžběty (lodi, ne vládkyně)

IV. 130 tisíc tun, cestujících rychlostí 650 mil za sekundu, vytváří obrovský vzdušný odpor --- zahřívalo by to povrch sobů a saní stejným způsobem jako raketoplán vstupující do atmosféry. Vedoucí pár sobů by absorboval 14.3 quintilionu joulů každý. Krátce řečeno, téměř okamžitě by shořeli, vystavujíc tak pár za nimi a tvoříc mohutnou zvukovou explozi. Cely zápřah sobů by se tak odpařil během 4.26 tisíciny sekundy, neboli během Santovy návštěvy v pátém domě.
Ale i kdyby toho nebylo. Saně akcelerují z 0 na 650 mil za sekundu během 0.001 sekundy. Přetížení odpovídá asi 17500 G. 125 kilogramů težký Santa (a to by vypadal ještě celkem hubený) by byl přitlačen na sedadlo saní vahou 2187500 kilogramů, okamžitě drtících jeho kosti a orgány a to by ho změnilo na třesoucí se skvrnu růžového rosolu.

Proto, jestliže Santa Claus existoval, je teď mrtvý. Smutné, ale pravdivé.
Ještě že my máme ježíška
ollcaa.sblog
No podle mě je to docela drsný, pravdivý zjištění. Mně je to jedno, ale co ty nebohé děti, které na Santu věří??? Nerada bych jim vzala iluze, ale tohle je natolik logické vysvětlení, že se mu prostě nedá uniknout. Jediná možnost by byla, že Santa Claus má pár tisíc dvojníků, kteří mu vydatně pomáhají. :-)))))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama